نمک هفت سدیمی


نمک هفت سدیمی یکی از پرفروش ترین و پرکاربردترین مواد مورد استفاده در صنعت تصفیه آب و فاضلاب است. این ماده به دلیل پایداری بالا در شرایط مختلف محیطی و عدم هیدرولیز بسیار پرکاربرد است . با وجود اینکه DTPMP به هر دو شکل اسیدی و نمک موجود است ولی فرم نمکی آن به علت حلالیت بالا در آب رایج تر است بطوریکه امروزه کاربرد فراوانی در صنایع مختلف دارد.

نمک هفت سدیمی

نمک هفت سدیمی

آنچه که در ادامه خواهید خواند :

نمک هفت سدیمی چیست؟

این ماده فرم نمکی اسید فسفونیک بوده و دارای pHخنثی می باشد.  نمک هفت سدیمی به دلیل وجود یون های نیتروژن در ساختار آن و تشکیل کمپلکس های پایدار با یونهای چند ظرفیتی از جمله کلسیم و باریم در صنعت آب و فاضلاب بسیار مورد توجه قرار گرفته است و در هر دو شرایط اسیدی و قلیایی قابل استفاده است .این ماده در صنعت علاوه بر نمک هفت سدیمی ،به نام هایی مختلف از جمله نمک هفت سدیمی متیلن فسفونات، نمک هفت سدیمی دی اتیل تری آمین پنتا و کوبلن (Cublen ) نیز معروف است.
اسید های فسفونیک که معمولا بصورت نمک استفاده می شوند در واقع جامدات غیر فراری می باشند که در حلال های آلی کم محلول بوده ولی در آب و الکل های معمولی محلول هستند.

فرمول شیمیایی نمک هفت سدیمی

ویژگی های نمک هفت سدیمی

نمک متیلن فسفونات به دلیل خاصیت دیسپرسانت کنندگی بالایی که دارد در ساخت مواد آنتی اسکالانت مورد استفاده قرار می گیرد .نمک هفت سدیمی به تنهایی می تواند بعنوان یک ماده ضد رسوب عمل کند .این ماده به دلیل خاصیت شلاته کنندگی بالایی که دارد توانایی حذف فلزات موجود در سیستم های آبی را دارد بنابراین قابلیت بالایی در جلوگیری از خوردگی داشته و از ایجاد خوردگی در سیستم های آبی ممانعت می کند .به دلیل اینکه نمک متیلن فسفونات باعث بهبود خواص مواد شوینده می شود به همین دلیل این محصول در فرمول مواد شوینده ، مواد ظرفشویی ، سفید کننده ها و ژل ماشین ظرفشویی استفاده می شود .

بیشتر بخوانید: فسفوناتها

مشخصات فیزیکی و شیمیایی نمک هفت سدیمی

مشخصات فیزیکی و شیمیایی نمک هفت سدیمی

کاربرد نمک هفت سدیمی (DTPMPA Na7)

  • عامل کی لیت ساز در نساجی
  • اصلاح کننده بتن در صنعت ساختمان
  • تهیه شوینده ها ( مایع ظرفشویی و لباسشویی) و مواد آرایشی و بهداشتی
  • علف کش و ماده اولیه تولید کود در صنعت کشاورزی
  • آنتی اسکالانت در صنعت تصفیه آب و سیستم های RO
  • تولید پودر های لباسشویی و سفید کننده ها به دلیل توانایی بالای آن در لکه بری
  • ضد رسوب و سختی گیر در نیروگاه های نفتی
  • ضد رسوب برای کربنات کلسیم ،سولفات باریم و سولفات منیزیم
  • ماده ضد خوردگی در سیستم های آب

فروش دی اتیلن تری آمین متیلن فسفونات

شرکت صنعت تاسیسات میلاش عرضه کننده انواع مواد اولیه از جمله پلیمر ها و فسفونات ها می باشد و نمک هفت سدیمی متیلن فسفونات را با بهترین کیفیت و قیمت در اختیار شما قرار می دهد .

جهت خرید ماده نمک سدیمی متیلن فسفونات و استعلام قیمت با کارشناسان شرکت صنعت تاسیسات میلاش در تماس باشید.

 

محصولات مرتبط

STAM.IR STAM.IR STAM.IR

ارسال ديدگاه

لطفا نام خود را وارد كنيد! لطفا آدرس ايميل را صحيح وارد كنيد! لطفا پيام را وارد كنيد!