هوزینگ فیلتر

هوزینگ فیلتر کارتریج
هوزینگ فیلتر کارتریج یا به عبارت دیگر هوزینگ فیلتر میکرونی به ظرف یا پوشش فلزی اطلاق می شود که بمنظور محافظت از فیلتر های میکرونی نصب شده در داخل آن مورد استفاده قرار می گیرند.

در سیستمهای تصفیه آب و فاضلاب هوزینگ ها برای گستره وسیعی از کاربرد ها شامل پیش تصفیه آب لب شور، آبهای فرآیندی و آب دریا قابل استفاده هستند و در داخل این هوزینگ ها از فیلتر های میکرونی فشرده یا تابیده با ارتفاع و مش های مختلف استفاده می شود. ارتفاع میکرو فیلتر های مورد استفاده در هوزینگ ها بسته به دبی و شرایط طراحی ممکن است ۲۰، ۳۰ یا ۴۰ اینچ باشد.

برای انتخاب هوزینگ مناسب علاوه بر دبی و فشار عملیاتی، باید به کیفیت آب خام توجه جدی شود. بدیهی است که در صورت وجود ناخالصی ها به میزان بالا، احتمال خوردگی به شدت افزایش می یابد. همچنین گاهی لازم است هوزینگی انتخاب شود که سایز دهانه ورودی و خروجی آب با قطر لوله آب محل مصرف تناسب داشته باشد تا علاوه بر هزینه نصب تجهیزات، افت فشار ناشی از نصب اتصالات نیز کاهش پیدا کند.

هوزینگ ها بر اساس نیاز از جنس پلیمر یا استیل و با گرید های مختلف ساخته می شوند.

هوزینگ های عرضه شده توسط شرکت صنعت تاسیسات میلاش مطابق با کدهای بویلرها و مخازن تحت فشار استاندارد ASME طراحی و ساخته می شوند. جنس بدنه آنها استیل ۳۰۴ یا ۳۱۶ و فشار طراحی ۱۵۰psi و دمای طراحی ۲۵۰ درجه فارنهایت ( فشار ۳/۱۰ بار و دمای ۱۲۱ درجه سانتی گراد) می باشد.

همچنین تعداد فیلتر های میکرونی مورد استفاده در این هوزینگ ها از ۳ تا ۱۴۰ عدد متغیر خواهد بود.
O-ring مورد استفاده در هوزینگ ها بصورت نرمال از جنس پلیمر Buna-N است ولی در صورت درخواست امکان استفاده از EPDM یا Viton هم وجود دارد.

با هدف انتخاب هوزینگ مناسب میتوانید کاتالوگهای پیوست را ببینید یا با کارشناسان شرکت صنعت تاسیسات میلاش تماس بگیرید.