پلیمرها


پلیمر ها ماده شیمیایی پرکاربردی هستند که از واحد های کوچکتر به نام مونومر ساخته شده اند . از مهم ترین پلیمر هایی که بعنوان غلظت دهنده در صنایع گوناگون استفاده می شود کوپلیمر آکریلات را میتوان نام برد .در ادامه به تعدادی از مهم ترین پلیمر ها که در ساخت مواد ضد رسوب و آنتی اسکالانت و دیگر مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند خواهیم پرداخت.

پلیمرها

آنچه که در ادامه خواهید خواند :

پلیمرهای دیسپرسانت کننده

پلیمر های دیسپرسانت یا پخش کننده موادی هستند که با کاهش نیروی سطحی بین ذرات جامد ، در محلولهای مایع به تفکیک ذرات و پراکندگی یکنواخت آنها کمک می کند . از مهم ترین ویژگی دیسپرسانت ها می توان به قابلیت استفاده از آنها در مواد محلول در آب و وجود نیروی دافعه بین مولکولی قوی اشاره کرد.

فسفینو کربوکسیلیک اسید

ماده ای بی رنگ تا زرد کم رنگ و شفاف با فرمول مولکولی  (P.Na) C3H4O2H3O2n است . به دلیل خواص ویژه ای که دارد در صنعت تصفیه آب و سیستم های خنک کننده بعنوان ضد رسوب و ضد خوردگی مورد استفاده قرار می گیرد.

هم چنین بعنوان یک دیسپرسانت برای رسوبات کلسیم کربنات و کلسیم فسفات کاربرد دارد . این ماده به دلیل پایداری حرارتی بالا و حلالیت کامل در آب بسیار پرکاربرد است.در سیستم های خنک کننده در pHهای بالا امکان تشکیل رسوب کلسیم کربنات افزایش می یابد .بنابراین در شرایط قلیایی با افزودن این ماده میتوان مشکل رسوب کربنات کلسیم را حل کرد.

بیشتر بخوانید: ضد خوردگی فلزات

اکومر 2000

AA/AMPS کوپلیمر آکریلیک اسید -۲-آکریل آمیدو-۲-متیل پروپان سولفونیک اسید است و از ترکیب دو گروه اسید قوی (سولفونات ) و اسید ضعیف (کربوکسیلات ) تشکیل شده است .این کوپلیمر پایداری حرارتی و شیمیایی بالایی دارد و در طیف وسیعی از تغییرات pHکاربرد دارد .هم چنین مقاومت در برابر خوردگی را افزایش می دهد.

اکومر 1000

پلی آکریلیک اسید به فرمول مولکولی C3H4O2 یک همو پلیمر با وزن مولکولی کم ، مایعی بی رنگ تا زرد کم رنگ و فاقد فسفر می باشد . این ماده دارای خاصیت اسیدی بوده و بازدارنده عمومی به شمار میرود . کریستال های رسوب داده شده یا سایر ذرات معدنی را دیسپرس می کند.این ماده عملکرد بالایی در رنج وسیعی از pH را دارد . بعنوان ضد رسوب برای رسوبات سولفات کلسیم ، سولفات باریم و کربنات کلسیم استفاده می شود.

 

محصولات مرتبط

STAM.IR STAM.IR STAM.IR

ارسال ديدگاه

لطفا نام خود را وارد كنيد! لطفا آدرس ايميل را صحيح وارد كنيد! لطفا پيام را وارد كنيد!