هوزینگ فیلترکارتریج (Cartridge filter Housing)


هوزینگ فیلتر میکرونی به مخازن استوانه ای شکل از جنس پلیمر یا فلزی اطلاق می شود. این تجهیز برای محافظت از فیلتر های میکرونی نصب شده در داخل آن مورد استفاده قرار می گیرند.

هوزینگ فیلتر کارتریج

آنچه که در ادامه خواهید خواند :

هوزینگ فیلتر کارتریج چیست؟

هوزینگ فیلتر میکرونی به مخازن استوانه ای شکل از جنس پلیمر یا فلزی اطلاق می شود. این تجهیز برای محافظت از فیلتر های میکرونی نصب شده در داخل آن مورد استفاده قرار می گیرند.در سیستمهای تصفیه آب و فاضلاب هوزینگ ها برای گستره وسیعی از کاربرد ها شامل پیش تصفیه آب لب شور، آبهای فرآیندی و آب دریا قابل استفاده هستند. در داخل این هوزینگ ها از فیلتر های میکرونی الیاف فشرده یا تابیده با ارتفاع و مش های مختلف استفاده می شود. ارتفاع میکرو فیلتر های مورد استفاده در هوزینگ ها بسته به دبی و شرایط طراحی ممکن است ۲۰، ۳۰ یا ۴۰ اینچ باشد.

برای انتخاب هوزینگ مناسب علاوه بر دبی و فشار عملیاتی، باید به کیفیت آب خام توجه جدی شود. بدیهی است که در صورت وجود ناخالصی ها به میزان بالا، احتمال خوردگی به شدت افزایش می یابد. همچنین گاهی لازم است هوزینگی انتخاب شود که سایز دهانه ورودی و خروجی آب با قطر لوله آب محل مصرف تناسب داشته باشد.  علاوه بر هزینه نصب تجهیزات، افت فشار ناشی از نصب اتصالات نیز کاهش پیدا کند.

هوزینگ ها  بر اساس نیاز از جنس پلیمر یا استیل و با گرید های مختلف ساخته می شوند.

انواع هوزینگ فیلتر

هوزینگ ها بسته به تعداد المان ها یا فیلتر های موجود در آن و جنس بدنه به گروه های مختلفی تقسیم بندی می شوند.  بطور کلی بر اساس تعداد فیلترهای موجود ،هوزینگ ها به دو نوع تک المانه و چند المانه طبقه بندی می شوند:

 • هوزینگ فیلتر تک المانه

در این دسته همانطور که از نام آنها مشخص است از یک فیلتر استفاده شده است. این هوزینگ ها علاوه بر مصارف صنعتی در مصارف خانگی نیز کاربرد دارند. زمانی که دبی آب ورودی کم باشد از این هوزینگ ها استفاده می شود و بیشتر از جنس PVC هستند .

 • هوزینگ فیلتر چند المانه

زمانی که دبی آب ورودی بالا باشد ممکن است به تعداد بیشتری از فیلتر میکرونی نیاز داشته باشیم. در این صورت از هوزینگ های چند المانه استفاده می شود.

بطور کلی جنس بدنه هوزینگ ها می تواند فلز ، استیل ،شیشه و یا  PVC باشد .

 • هوزینگ فیلتر استیل

جنس این هوزینگ ها از استنلس ۳۰۴ یا ۳۱۶ است و  مقاومت بالایی در برابر عوامل خورنده و مواد اسیدی و قلیایی دارند . در این هوزینگ ها امکان شستشوی معکوس فراهم بوده و به دلیل طول عمر و کارایی بالا در پیش تصفیه اسمز معکوس از آنها استفاده می شود .این نوع هوزینگ ها دارای در پوشی پیچی یا پلمپی هستند که با توجه به دبی و فشار موجود در هوزینگ از آنها استفاده میشود.

 • هوزینگ PVC

از رایج ترین انواع هوزینگ ها هستند که علاوه بر سیستم ها ی آب شیرین کن صنعتی در مصارف خانگی نیز کاربرد دارند و جزء هوزینگ های تک المانه به شمار می روند. این نوع از هوزینگ ها به دلیل عدم نفوذ نور خورشید در آنها به عنوان هوزینگ های ضد جلبک شناخته می شوند .

 • هوزینگ شیشه ای 

جنس این هوزینگ ها از نوع شیشه نشکن می باشد.عمدتا تک المانه هستند . مقاومت بالایی دارند به دلیل مشاهده آلودگی های موجود در فیلتر میکرونی از این نوع هوزینگ استفاده می شود .

هوزینگ بگ فیلتر (Bag Filter Housing)

هوزینگ بگ فیلتر یا محفظه فیلتر کیسه ای جهت فیلتراسیون مایعات با غلظت بالا و مواد جامد درشت استفاده میشود . این هوزینگ ها بصورت تک کیسه ای و چند کیسه ای و در فشار و دماهای مختلف ساخته می شوند. فیلترهای چند کیسه ای ( Multi Bag Filters )  برای کاربرد های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و انتخابی مقرون به صرفه هستند. در مواردی که به ظرفیت  فیلتراسیون بالا نیاز است از این  فیلترها استفاده می شود. هوزینگ های بگ فیلترچند کیسه ای یا چند المانه برای ۳ تا ۱۴ کیسه با  فیلتراسیون ۱/۵ تا ۷ متر مربع موجود هستند.

ساختار هوزینگ بگ فیلتر به گونه ای است که  فیلتر های کیسه ای درون محفظه توری مشبک از جنس فلز تعبیه می شوند و آب از درون این کیسه ها عبورمی کند. این کیسه ها نقش صافی را ایفا می کنند و ذرات معلق بر روی دیواره کیسه ها باقی می ماند و آب تصفیه شده از کیسه عبور می کند.

از مزایای هوزینگ بگ فیلتر ، انتخاب گسترده کیسه های فیلتر با فیلتراسیون ذرات از ۰/۵ تا ۲۰۰۰ میکرون و سرعت جریان از ۱ تا ۱۸۰ متر مکعب در ساعت است. این فیلتر ها بادوام بوده و در صنایع مختلفی از جمله فیلتراسیون رنگ ، صنعت تصفیه آب ، صنعت کشاورزی و آرایشی و بهداشتی و دیگر صنایع کاربرد دارند.

بیشتر بخوانید: فیلتر کارتریج

کاربرد هوزینگ فیلتر کارتریج

هوزینگ های میکرونی در صنایع مختلفی کاربرد دارند . در زیر به برخی از مهم ترین  آنها اشاره شده است :

 • صنایع دارویی
 • صنایع غذایی
 • دستگاه های تصفیه آب خانگی
 • پیش تصفیه سیستم اسمز معکوس
 • صنایع رنگرزی و نساجی
 • فیلتراسیون آبهای سطحی و آب آشامیدنی
 

قیمت هوزینگ فیلترمیکرونی

عوامل متعددی بر قیمت هوزینگ فیلتر کارتریجی تاثیر گذارند که از جمله آنها می توان به سایز، ابعاد، جنس بدنه و چند المانه بودن هوزینگ اشاره کرد. جهت اطلاع از قیمت هوزینگ و دریافت مشاوره با ما در تماس باشید.

جدول انتخاب هوزینگ فیلترمیکرونی میلاش

هوزینگ های عرضه شده توسط شرکت صنعت تاسیسات میلاش مطابق با کدهای بویلرها و مخازن تحت فشار استاندارد ASME طراحی و ساخته می شوند. جنس بدنه آنها استیل ۳۰۴ یا ۳۱۶ و فشار طراحی ۱۵۰psi و دمای طراحی ۲۵۰ درجه فارنهایت ( فشار ۳/۱۰ بار و دمای ۱۲۱ درجه سانتی گراد) می باشد.

همچنین تعداد فیلتر های میکرونی مورد استفاده در این هوزینگ ها از ۳ تا ۱۴۰ عدد متغیر خواهد بود.

O-ring مورد استفاده در هوزینگ ها بصورت نرمال از جنس پلیمر Buna-N است. ولی در صورت درخواست امکان استفاده از EPDM یا Viton هم وجود دارد.

شرکت صنعت تاسیسات میلاش سازنده هوزینگ کارتریج در سایز ها و ابعاد مختلف است که با رعایت تمامی استاندارد ها این تجهیزات را طراحی و ارائه میدهد. جهت خرید هوزینگ کارتریجی تصفیه آب می توانید از جدول راهنمای انتخاب هوزینگ استفاده کنید.

جدول انتخاب هوزینگ فیلترمیکرونی میلاش

جدول انتخاب هوزینگ فیلترمیکرونی میلاش

جدول انتخاب هوزینگ فیلترمیکرونی میلاش

با هدف انتخاب هوزینگ مناسب میتوانید کاتالوگها را ببینید. یا با کارشناسان شرکت صنعت تاسیسات میلاش تماس بگیرید

محصولات مرتبط

STAM.IR STAM.IR STAM.IR

پیش‌نمایش در زبانهٔ تازه